Web Tasarım

Web Tasarım Programları

Uygun bir website yazılımı kullanarak kendi web sayfanızı oluşturabilir ve İnternet’te yayınlayabilirsiniz. İster iş amaçlı, ister kişisel amaçlar için olsun, her gün daha fazla kullanıcı kendine özel bir İnternet sayfası tasarlıyor. Sizde firmanızın reklamını yapmak ve etkili bir şekilde tasarlatmak mı istiyorsunuz? yapmanız gereken çok basit aslında. En iyi tasarım araçlarını da kullansanız farketmez. Biraz ruh,biraz bilgi ve biraz da araştırmacı ruhu gerekir. Hepsi sizde yoksa gelin o zaman size yardımcı olalım. 🙂

Bu tür sayfaları yapmak sadece programlama bilgisi değil, aynı zamanda hosting (barındırma) ve domain (alan adı) gibi konularda da bilgi sahibi olmayı gerektiriyor. Bu yüzden ajansımız size bu imkanları sunmakla kalmıyor, size birçok alanda bilgi vermekte ve yönlendirmektedir. Hem sitenizi barındırmaktayız hem de emaillerinizi. Gelin size bu konuda hosting danışmanlığını da yapalım.

Ayrıca Web Designer programı ile sayfanıza indirmeye hazır MP3 ya da PDF dosyaları yükleyebilir, Flickr veya Picasa üzerindeki tatil ya da parti fotoğraflarınızı sitenizden kullanıcılarınıza sunabilirsiniz. Bu tür bir sayfanının trafiği de sayfanıza entegre haldeki ziyaretçi sayısı sayacı ile rahatlıkla ölçülebilir. Videoları sayfanızdan sunmak mı istiyorsunuz?  Wordpress kullanıcısı iseniz sırtınız yere gelmez, çünkü etkili bir wordpress ile sürekli güncel kalırsınız, virüs açıklarına sebebiyet vermez, modüler bir sistemden fazlasını alırsınız. En etkili web tasarım programları ile sitenizi kendiniz yapmak ister misiniz?

Web Tasarım Programları

Web Tasarım yapmak isteyenlerim ilk etapta edinmesi gereken programlar aşağıdadır : Kurumsal web tasarımı nasıl olur?

 1. Photoshop – Fireworks
 2. Dreamweaver
 3. Javascript Kütüphaneleri

İlk iki program web tasarımı ve web yazılım şirketi için yeterlidir.

Tabi asp , php , ya da asp.net de tasarımın vazgeçilmezlerindendirler. site içinde yazılım yapabilmek için programlama dili bilmeye de gerek vardır.

Web tasarımcı Olmazsa olmazları

 • Microsoft Front Page 2012

Ms office ailesinden ve yıllardır kullandığım, olmazsa olmaz pratik işlerini halledebileceği html bilgisi olmayan birinin bile rahatlıkla web sayfası yapabileceği program. Web Tasarım programları arasında en eskilerdendir. Halen kullanan var mı bilmiyorum 🙂

 • Dream Weaver

Yine Front Page benzeri ancak çok daha gelişmiş görsel web sitesi oluşturma ve dizayn etme programıdır.

 • Fireworks

Daha çok grafiker kökenle kişilerin kullandığı ve isterseniz tamamen grafik arayüzlü siteler isterseniz kısmen grafik kısmen text arayüzlü siteler yapabileceğiniz grafik yönü gelişmiş program

 •  Edit Plus ( Ücretsiz )

Asp, Php, Css ve daha onlarca dili bu küçük editörle yazabilirsiniz. Benim sıklıkla kullandığım bir araç

 • FileZilla ( Ücretsiz )

Sitemizi yaptık dosyalarımızı ftp ye upload edeceğiz. İşte bunun için kullandığım programda açık kaynak kodlu file zilla. Herkese tavsiye ederim.

 • Adobe Photoshop

İnternet sitesinin grafik arayüzünü tamamlayabileceğimiz en güzel grafik programı olan photoshop, Her uzmanın alet çantasında ki yer alması gereken programlar arasında yer alıyor.

 • Notepad++

Bu yazılım gerçekten harika bir not editörü. Windows’un klasik not defterine taş çıkartır. Kodlarınızı da rahatlıkla düzenleyebilirsiniz. Şiddetle tavsiye ediyorum.

 • Po editor

Eğer wordpress tabanlı bir site oluşturuyorsanız po editör WPML destekli temalarda sitenizi Türkçeleştirmeye yarayacaktır. Gerek program ile otomatik çeviri yapabileceğiniz gibi gerekse de manüel olarak kendiniz çeviri yapabilir .po ve .mo dosyalarını kayıt edebilirsiniz.

, ,
Önceki yazı
İlham kaynağı olabilecek Ambalaj Tasarımları
Sonraki yazı
Ambalaj Tasarımları

İlgili Yazılar

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.
Menü
İletişime Geç
Yardıma ihtiyacınız mı var?
Pixel Creative
Merhaba,
Size nasıl yardımcı olabiliriz?