Öncelikle web yazılımı nedir? Sorusunu cevaplayalım. Bir web sunucusunun üzerinde çalışan yazılımların tamamına web yazılımı denir. Yazılımların tamamında web teknolojileri kullanılmasının temel nedeni tüm browserlarda problemsiz çalışmalarıdır. ( Browser=tarayıcı) Tüm browserlar derken internet explorer6, internet explorer7, internet explorer8, mozilla firefox, google crome, gibi dünyaca bilinen ve internet kullanıcıların %99 unu oluşturan browserlardır. Çok amaçlı bilgi sunumlarında, güncelleme noktasında, çok kullanıcılı projelerde kullanılan web yazılımları aklınıza gelen tüm bilgi akışını, raporlamaları, iletişimi neredeyse anlık zaman dilimine indirgemektedir. Web tabanlı programların networke uygulanması ile webde düşünülen tüm çözümler, aynı şekilde network içinde de çalıştırılabilir.

İnternet kullanan kişilerin en çok merak ettikleri konu, kullandıkları tarayıcı programı ile ziyaret ettikleri internet sitelerinin nasıl yapıldığıdır. Bir web yazılım yapılırken tüm aşamalar iki başlık altında toplanabilir. Bunlar;

  • Kullanıcının Görebildiği (User İnterface)

Bu aşamada tarayıcı programı ile kullanıcının yani istemcinin sunucudan çağırdığı sitenin, tasarımı, logosu, içeriği kullanıcının gördüğü denilen bölümdür. Mesela sahibinden.com’a tıkladığınızda gördüğünüz logo,arama motoru ve ilanların olduğu kısım.

  • Kullanıcının Göremediği

Bu aşama ise, kullanıcının siteyi daha iyi, rahat ve zorlanmadan kullanabilmesi, kullanıcıdan bilgileri güvenli bir şekilde alıp, ona güvenli bir şekilde içeriği sunmasını sağlayan kısaca bir web sitenin beyni denebilecek yazılım aşamasıdır. Bu da farklı yazılım türleri ile sağlanmaktadır. Mesela php,asp,.net bu yazılım dillerinden birkaçıdır. Tabiyki gelişen teknoloji ve framework yapısı ile daha komplike yazılımlar yapılabilmektedir.

15 yıldır web tasarımı,web yazılımı,Seo,E-Ticaret Yazılımı konusunda uzman kadrosuyla hizmet veren ve web tasarım firmaları arasında en popüler firma niteliğinde olan Pixel Creative hizmette de sınır tanımıyor, size en ekonomik yazılımları en uygun fiyatlarla sunmaktadır.

Pixel Ajans, 15 yıldır yazılım ekibi ve tasarım ekibinin ortak çalışması sonucu oluşturduğu e-ticaret uygulamalarıyla da sayısız projeye imza atıp kendini kanıtlamıştır. Bu açıdan ihtiyacınız olan projeniz için gelin görüşelim size yardımcı olalım.

Menü