Sosyal Medya günümüzün vazgeçilmezlerinden.. Bu makalemizde sosyal medya ve sosyal ağ arasındaki farkı açıklacayağız. Bu da seo ile uğraşanların daha yakından takip edip okumasını temenni ediyoruz.

Araddaki farkı anlamak için tanımları tekrar gözden geçirmemiz gerekir. Aşağıda detayları sizinle paylaşmaktayım.shutterstock_135481169

Sosyal Medya: Elektronik iletişim formu aracılığı ile kullanıcılar online varlığını sürdürebilir,bilgi paylaşabilir,kişisel mesaj ve video paylaşımı.

Sosyal Ağ: Kişisel ve İş ilişkilerini oluşturma ve sağlamak için kullanılır.

Şimdi 5 büyük farka birlikte bakalım:

İletişim Farkı

Sosyal Medyada, her türlü iletişim türünü kullanmaktasınız İçerik paylaşabilir,resim,video,ebook,infografik ve daha birçok şeyi paylaşabilirsiniz.- Ayrıca kullanıcılarınızla bir ilişki moduna girebilirsiniz.

 

Sosyal Ağda ise hem iletişim hem dinleme özelliği mevcuttur. Eğer grup veya ağlara katılırsanız,burada iletişim türlerini yakından görebilirsiniz.- markanıza ait reklam ve banner paylaşımlarını yapabilirsiniz.

İyi bir etkileşim için diğer insanları da dinlemeniz ve bağlantı içerisinde olmanız gerekir.

Hedefler

Sosyal Medya ve Sosyal Ağ arasındaki en büyük farklarında biri de başarmak istediğiniz hedeftir

Sosyal Ağ ile en büyük hedefiniz fan ve takipçinizi arttırmak ve bunlarla iletişim halinde olmaktır.

Sosyal Medya ise sizin eticaret bağlantılarınızı arttırmanıza olanak sağlamaktadır.

İçerik

İçerik günümüzde olmazsa olmaz pazarlama türlerinden biridir. İçerik hem sosyal medya hem de sosyal ağlar için çok önemlidir.

Sosyal Ağda zengin diyalog ve sorular olur. Sosyal Medya ise 250 kelimelik facebook paylaşımlarıyla kısıtlısınız. Bu yüzden paylaşımınızı zenginleştirmek için infografik, video ve resim paylaşabilirsiniz.

Siz de bu makale ile ilgili görüş ve önerilerinizi bizimle paylaşabilirsiniz.

 

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.
Menü
İletişime Geç
Yardıma ihtiyacınız mı var?
Pixel Creative
Merhaba,
Size nasıl yardımcı olabiliriz?