Sosyal Medya

Png Yapma Programı

Günümüzde Png nin kullanılmadığı alan yok gibidir. Hemen hemen her yerde png kullanmakta olup png’siz bir dijital dünya düşünemeyiz. Png transparan resimlerde çok aktif olarak kullanılmaktadır. Teknik olarak png nin yerini web dünyasında tutan başka bir format yoktur. Ucuz Logo Tasarım çalışması nasıl yapılır. Dosya uzantısı ise .png’ dir. En iyi png yapma programı bence photoshop’tur.

Size birkaç basit png programı paylaşacağım.

Photoshop :Grafik düzenleme yazılımı olan (Photo Editing Software), yeni bir resim oluşturmaktan daha çok var olan resimler üzerinde düzenlemeler yapmanıza yardımcı olan programdır. Genel tasarım hakkında bilgi için tıklayabilirsiniz.

png yapma programı

 

 

 

 

 

 

Pixlr : Online olarak ve android applikasyonları ile harika resimler yapmanızı sağlar. Cep telefonunuza indireceğiniz ücretsiz versiyonları ile birçok özelliği kullanabilirsiniz. Siz de bunun farkına varmak istiyorsanız hemen indirip kullanabilirsiniz.

GIMP( GNU IMAGE)

GIMP GNU/Linux,OS,Windows gibi sistemlere uyumludur. Ücretsiz ve açık kaynak bir yazılımdır.

Eğer grafik tasarımcısı,fotoğrafçı, illüstratör veya resimle uğraşan biriyseniz GIMP size bu imkanı tanımaktadır. Ayrıca 3. party eklentilerle  de uyumludur.
Detaylı bilgi için: https://www.gimp.org/

Online Resim Editörü

Eğer isterseniz size bir tane de kullanışlı online resim editörünü önerebilirim.

http://www.online-image-editor.com/ detaylı bilgi ve kullanım için linke tıklayabilirsiniz. Resminizi yükleyip, açılan pencerede gerekli düzenlemeleri yapabilirsiniz. Ayrıca resminize animasyon ekleyip gif olarak bile kaydedebilirsiniz.

,
Önceki yazı
Logo Tasarım Örnekleri
Sonraki yazı
Tasarım Yapma

İlgili Yazılar

Hiçbir sonuç bulunamadı.

4 Yorum. Yeni Yorum

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.
Menü