Sadece güzel ve etkili içerik oluşturmak daha fazla ziyaretçiye ulaşmanız için yeterli değildir. Proaktif ve güncel olmanız da gerekir. Websitenize daha fazla ziyaretçi mi çekmek istiyorsunuz, mevcut ziyaretçilerinizin geri dönüş oranı çok mu düşük. Sosyal Medya Kanalları içeriğinizi ve popülaritenizi arttırmak için çok önemlidir. Twitter mikro siteler için oldukça yarayışlıdır. Google+ promosyonu ise özelleştirilmiş arama sonuçlarında daha etkili çıkmanıza yaramaktadır. Eğer B2C ürün firması iseniz, Pinterest ve İnstragram sizin için daha iyi sonuç verecektir.

Social media networks for business

social_media_networks

Sosyal Medya Ağını etkili olarak kullanmak, mevcut ziyaretçileri kendinize çekmek için ilk ihtiyacınız olan “website adresidir”. Facebook, Twitter, LinkedIn, Pinterest and Google+ ayarlarında websitenizi girebileceğiniz ve tanıtabileceğiniz bölümler mevcuttur. Bunu yapmayı mutlaka unutmayın zira sosyal medya profilinizi ilişkilendirmek için olmazsa olmaz bir gereksinimdir. Tabiyki ziyaretçi çekebilmenizin bir yolu da ilgili içerikler ve etkili içerikler paylaşmanızdır.

Bring social media traffic to your website

social-media-traffic

Yetersiz yeni içerik girişi sosyal medyadan sitenize trafik akışını etkilemektedir. Bloğunuzu aktif ve dinamik tutmanızın uzun vadede size çok katkısı olackatır. Ayrıca youtube video’nuz varsa bunu hootsuite estory ile bloğunuza ekleyebilirsiniz. İnfo grafikler de çok dikkat çekici olmazsa olmazlardandır. Slide paylaşımları da websitenize ziyaretçi getiren önemli kaynaklardandır.

Sosyal Medya Reklamcılığı

social_media_advertisement

İster Facebook Reklamcılığı isterseniz Twitter sponsor içerik kullanın eğer reklamınızı etkili ölçemiyorsanız büyük ölçüde hata ediyorsunuz demektir. Bu arada Linkedin kullanarak da sitenize iyi ve önemli derecede içerik sağlayabilirsiniz.

Toparlamak gerekirse etkili içerik,sosyal medya,proaktif oluşunuz kısa ve uzun vadede sitenize ziyaretçi sağlayacaktır. Ürün ve hizmetlerinizin rakamsal değeri ve pazarlama gücünüz bunu satışa çevirecektir.

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.
Menü
İletişime Geç
Yardıma ihtiyacınız mı var?
Pixel Creative
Merhaba,
Size nasıl yardımcı olabiliriz?