Mobil reklam engelleme uygulamaları iOS 9 ile beraber ilk sıraya yükseldi

iOS 9’un yayınlanmasının üzerinden oldukça kısa bir zaman geçmesine rağmen oldukça yoğun bir ilgi gördü. IOS9’u indirmeyen yoktur. Apple müşterilerine panelde gelen uyarıyla birlikte IOS9’u indirdiğinizde birçok güncellemeyi fark edebilirsiniz. Bu ilginin App Store’a ilk yansıması ise reklam engelleme (adblockers) uygulamalarının dünya genelinde ilk sıraya yükselmesi oldu. Bu kadar yoğun ilginin sebebinin kullanıcıların reklamdan ne kadar muzdarip olduklarını göstermektedir. Detaylı bilgi almak isterseniz pitricopizza ile bu keyfi yaşayabilirsiniz.

iOS 9 ile beraber gelen bu özellik sayesinde ilk defa iOS cihazlar için reklam engelleme uygulamaları kullanılmaya başlandı. Peace, Purify ve Blockr en popüler uygulamalar olmuş gibi görünüyor. Peace uygulaması Tumblr’ın eski CTO’su tarafından geliştirilmiş görünüyor ve 2.99$ karşılığı indirilebiliyor.

 

Farklı alternatifler sunulsa da bilmeniz gereken bir husus, Google Adwords reklamları. Aceba bu programlar IOS uygulamalarında google reklamlarını  yayınlanmasını engellerse Google’un bu konuda hamlesi ne olacaktır. Çok ilginç durum mutlaka bir yere bağlanması gerekir.. Logo tasarım fiyatları için tıklayabilirsiniz.  Zira Google gibi bir devin gelir kaynağı Google Adwords olduğunu düşünürsek buna bir çözüm bulması gerekir.

Bakalım Google Reklam sistemleri farklı kanallardan arayışa geçecek midir..Hep birlikte bakacağız..

IOS 9 ile artık istenmeyen reklamlara son!

Önceki yazı
Facebook Sayfalar online bir alışveriş portalına dönüşmekte
Sonraki yazı
Mars’ta su bulunması üzerine markaların gerçek zamanlı iletişim çalışmaları

İlgili Yazılar

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.
Menü
İletişime Geç
Yardıma ihtiyacınız mı var?
Pixel Creative
Merhaba,
Size nasıl yardımcı olabiliriz?