Kurumsal Kimlik

Kurumsal Kimlik ile Markanızı güçlendirin

Yalnız insanoğlu değil kurumlar da kendilerini görüntüleriyle temsil ederler. Markalar logoları ve renkleri yardımıyla “kalabalıkta” ayırt edilir olurlar. Icap şirketlerin gerekse markaların kurumsal kimlikleri tıpkı insanlarda olağan geldiği benzer biçimde karakterlerinin dışa yansımasıdır. Kurumsal kimlik, bir firmanın yada bir firmanın benliğinin, duruşunun, değerlerinin “aurasıdır”. Broşür Tasarım da kurumsal kimliğin bir parçasıdır.

Teknik olarak kurumsal kimlik, bir firmanın amblemi, logosu, font karakterleri ve renklerinden oluşan görsel unsurlarının bütününe verilen isimdir. Şu görsel unsurlar kurumun imzası olup en güzel şekilde yansıtırlar.  Web Tasarım şirketi Şu imzanın antetli kağıtlara, ofislere, mağazalara, ambalajlara, broşürlere, ortaklık araçlarına, internet sayfalarına uygulanması ile kurumsal kimlik hayata geçer.

Kurumsal kimlik, -daha insanoğlu onu yakından tanımadan evvel- bir kurumun değerlerini, duruşunu, tarzını “birinci izlenim” olarak yansıtma işlevi görür. Öncelikle izlenim olağan geldiği amacıyla max derin ve kalıcı bir tesir yaratır.

Firma özünü yansıtan bir idrak oluşturabilmesi maksadıyla kurumsal kimliğine max itina göstermesi ve şu mevzuyu hakkıyla yönetmesi icap eder. Muvaffakiyetli bir şirket imajının oluşturmanın birinci adımı kurumun ismiyse ikincisi de kurumsal kimliğidir. Kurumsal kimlik, kurumun kim bulunduğunu tasarımla somutlaştırır ve onu insanların beğenisine sunar.

Görsel kimlik normal olarak biricik başına herhangi şey erişmek değildir; sadece iyi mi insanların görünüşleri,  giyim tarzları, takıları, saç stilleri, makyajları hatta kullandıkları kokular onların kişiliği ile ilgili nihayet aşama mühim ipuçları veriyorsa markaların da görsel kimlikleri şu önce olarak izlenimi yaratır. Bir tek görsel kimliğine bakarak bir kurumun iyi mi bir tecrübe vadettiğini anlamak mümkündür. Antetli kağıt tasarımı da ayrıca önemlidir.

Siz de etkili bir şekilde etkili kurumsal kimlik çalışması hazırlamak istiyorsanız Pixel Creative gelin en güzel şekilde size yardımcı olalım. Dilerseniz logo tasarım nasıl yapılır makalemizi de okuyabilirsiniz.

,
Önceki yazı
Sosyal medya bağımlısı mısınız?
Sonraki yazı
Karton Çanta Tasarımı

İlgili Yazılar

Yorum yapabilmek için oturum açmalısınız.
Menü