Sosyal Medya

Instagram Hikayelerini nasıl kullanabilirsiniz?

Eğer sosyal medya hayatınız yeteri kadar kafa karıştırıcı değilse Instagram’ın Snapchat’in “Hikayeler”ini çaldığını söyleyelim! Artık fotoğraflarınızı her sosyal ağda mini mini zaman tünellerine yerleştirebilirsiniz. Instagram Hikayelerini nasıl kullanabilirsiniz sorusuna cevap bulacaksınız.

Gün geçmiyor ki sosyal medyada çılgın fikirler,yeni icatlar,yeni arayüzler olmasın. Eskiden snapchatte yer alan bazı özelliklerin diğer sosyal mecralar tarafından kopyalandığı ya da feyz alındığı aşikar :). İnsanlar artık facebook’ta paylaşım yapmak yerine, geçici hikayelerde fotoğraf ve video paylaşımı yapmakta, bu paylaşımlar 24 saat sonra kendiliğinden kaybolmaktadır.  Bu da bir nevi insanların merak ettikleri kullanıcıların hikayelerini sürekli kurcalamalarına neden olmaktadır 🙂

Tanıdık geldi değil mi? Anlaşıldığı üzere Snapchat’in yaptığıyla aynı şey!

Aslında manyak bir özellik bu hikayeler. Fotoğraf çekiyorsunuz, ama bir cami ama new york’tan bir görüntü..üzerine hemen emoji,metin  ekleyip paylaşım yapabiliyorsunuz. Bu paylaşımınız da ufak daireler halinde facebook’un üst kısmında gözükür, facebook adresinizde ekli kişiler bu hikayelerden sizi bir hafiye gibi takip edebilmektedirler. İşin aslında herkesin bir özeli olmalı..Özel hayatı bu kadar ifşa etmek bence anlamsız ve yersiz..

Hikayeleri kullanabilmek için Instagram uygulamanızı güncelleyin:

Eğer hikayeler instagram adresinizde gözükmüyorsa google play ya da Apple store’dan bunu ücretsiz güncelleyebilirsiniz. Ya da akıllı telefonlarda güncellemeler kısmından güncellemesi gelen diğer tüm programlarınızı da buradan güncelleyebilirsiniz.

Sıradışı bir hikaye yaratın:

İnstagram‘da ekranın sol üstünde artı ikonu vardır. İşte Hikayenizin başladığı nokta burasıdır. Buna tıklayarak anlık fotoğraf veya video çekebilirsiniz. Ya da hikayenize gün içerisinde çektiğiniz bir resmi koymak istiyorsanız galerinize uğramanızda fayda var 🙂 Dilerseniz firma logo tasarımı buraya koyabilirsiniz.

İnstagram Hikayeler

Photo Art : Hikaye süsleme: Unutmayın ufak dokunuşlar fark yaratır…

Fotoğraf eklediniz şimdi fotoğraf üzerine duygularınızı belli eden ya da açıklayıcı bir yazı ekleyeceksiniz. Metin eklemek istiyorsanız ”Aa butonuna basın ya da ben zaten doğuştan artistim diyorsanız kalem ikonuyla harikalar yaratın, tercih size kalmışooğraftan kurtulmak istiyorsanız iptale basın, kaydetmek için indir butonuna basın. Sanatsal çalışmanız bittiyse bu Hikayeye bir son verme vakti geldi demektir 🙂  Yok illa ben köpek ,hayvan filtreleri uygulamak sempatik olmak istiyorum diyorsanız o da mevcut 🙂

instagram metin ekleme

Ders: İnstagram 101  // Hafiyelik

Hikayenizi iştahlı bir şekilde yayınladınız. İşin güzel yanı sizi kimlerin merak ettiğini kimlerin hikayenizi görüntülediğini görebiliyorsunuz. Gerçi otomatik geçiş yapanlar sırayla hepsine bakıyor ama olsun..Ya değilse 🙂

Biraz da başkalarının hikayelerine bakalım, arkadaşlar bu sıcak havada nerede,hangi beach ve club ta eğlenmekte..Belki tatil için bir alternatif olur,fena mı olur yani 🙂 İster instagram’ın üstündeki yuvarlak profil resimlerinden ,isterseniz direk profil resmin üzerine tıklayarak arkadaşlarının hikayesine göz atabilirsiniz. Şimdi farklı bir dünya sizi bekliyor..Eğer instagram adresinizde 100’lerce kişi ekli ise, çok enteresan hikayelere tanık olabilirsiniz.

Sizleri kimin izlediğini görebiliyorsunuz:

Aslına bakılırsa bu önemli bir özellik. Birinci ihtimal listenizdeki karşı cinslerden size ilgi duyan kişileri buradan görebilirsiniz. Görüntülenme sayısının fazla oluşu, hikayenizin başarılı olduğu anlamna gelir. Bir tatile gidiyorsunuz, havuz başından, pegasuslardan bikinili pozlarınızı an ve an takipçilerinizle paylaşıyorsunuz. Yok yok fotoğraf değil, anı yaşamak lazım..Direk kısa videolar ile bizlerde tatil yapmış kadar oluyoruz doğrusu.

Artık aksiyon zamanı

Arkadaşınızın tatil fotoğrafını çok mu beğendiğiniz. Hemen resmin altında mesaj yollama özelliği ile yorumunuzla birlikte gönderin. Hem onore olsun hem de bu hikayede yalnız olmadığının farkına varsın. Bu bir seri like misali, sürekli hikayesine baktığınız karşı cins, onunla ilgilendiğinizi doğal olarak anlayacaktır. Mesela ben profilimde mahmut kardeşin ne yaptığını merak etmiyorum 🙂 Instagram Hikayelerini nasıl kullanabilirsiniz?

Instagram Hikayelerini nasıl kullanabilirsiniz?

Hikayelerinizi özel anılar olarak saklamak ister misiniz?

Biliyorum epey uzun oldu bu hikayeler ama..Malum önemli olan hikayenin kalıcı olması diyorsanız oluşturduğunuz hikayeyi ileriki tarihlerde yayınlamak ya da saklamak üzere kaydedebilirsiniz. Bunu yapmak için de hikayenin üzerinde kaydet,sil özelliklerinden yapabilirsiniz.

, , ,
Önceki yazı
Ücretsiz Tabela Tasarımı
Sonraki yazı
Katalog Hazırlama

İlgili Yazılar

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.
Menü