Seo

Google Botları Nasıl Çalışır

Arama motorları biraz gizemlidir. Bing, Yahoo,Yandex ve Google farklı şekilde çalışmaktadır.  Aslında Google yetkilileri google botlarının çalışma şekilleri hakkında bilgi vermektedir.  Google botları nasıl çalışır makalesidir. Aslında baktığımızda basit ve bir o kadar anlaşılırdır.

İnsanlar Google arama motorunu aradığı bilgiye hızlıca erişmek ve konuyla ilgili bilgi almak isterler. Bu yüzden google algoritmasını biraz daha iyi Google Botları Nasıl Çalışıranlamamız gerekmektedir. Kurumsal Seo hizmeti ile fark yaratın.

Webmaster olan arkadaşlara bilgi vermek ama

Eminim siz bu satırları okurken en iyi arama motoru olan Google’ı düşünüyorsunuz. O yüzden bu makalemde size Google’ın işleyişinden bahsederek webmaster arkadaşlara bilgiler vereceğim.

Google içeriğinizi nasıl tarar?

Google sisteminde akıllı botlar bulunmaktadır. Bu botları bütün dünyaya yayılmış bir virüs gibi düşünebilirsiniz. O tamamen gördüğü içeriği taramaya ve Google verilerine raporlamaya programlanmıştır. Bu botlar içeriğinizin farkına vardığında içerisindeki linkleri, resimleri; kalın, italik, altı çizili halde belirtilmiş kelimeleri ve “h” etiketiyle girilen başlıkları öncelikli okur. Daha sonra yazıyı ve varsa yorumları okur. Bunları analiz eder ve eğer kaliteli bir içerik ise arama motorlarında üst sıralarda olmamanız için hiçbir neden yoktur demek.

Ayrıca botların sizi ne sıklıkla ziyaret ettiğini biliyor musunuz?

cache:http://www.seopoli.com

Kaynak: http://www.seopoli.com/google-botlari-nasil-calisir/ 

,
Önceki yazı
Ücretsiz Photoshop PSD Dosyaları
Sonraki yazı
10 Ücretsiz CV Şablonu

İlgili Yazılar

Hiçbir sonuç bulunamadı.

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.
Menü
İletişime Geç
Yardıma ihtiyacınız mı var?
Pixel Creative
Merhaba,
Size nasıl yardımcı olabiliriz?