E-ticaret günümüzün vazgeçilmez ihtiyaçlarından biridir. İyi kurgulanmış bir e-Eticaret Tasarımıticaret sitesi firmalara çok şey katacaktır. Öyle ki gelişen teknoloji ve destekle birlikte e-ticaret siteleri birçok fırsatı ayağımıza getirmektedir.

Etkili bir e-ticaret sitesiyle neler yapabiliriz? Sitemizin görsellerini periyodik olarak sitemize yükleyerek websitemizin güncel olmasını sağlayabiliriz.

Örnek olarak bir tekstil e-ticaret sitesinin yeni model ve kreasyonlarını kendi bünyesinde hazırlamış olduğu bir stüdyoda mankenlerle birlikte çekeceği görselleri websitesine yükleyerek daha etkili ve görsel bir sunum yapabilir. Günümüzde en çok yapılan hata,diğer sitelerden alınan duplicate yani klonlanmış içeriklerdir.  Düşünseniz halen başka firmaların kullandığı görsel modelleri sitesine koyan firmalar var..Tabiyki bu işler küçük düşünerek olmuyor ne yazıkki. 5000 TL’lik yatırımla zengin olabilmek hayalden öte değildir..Herşeyin planlanması ve zeminin olması gerekir. Peki bir e-ticaret sitesinden para kazanabilmek için ne gereklidir.

Öncelikle;

E-ticaret alt yapısının php ya da asp dilinde yazılmış iyi bir veritabanında (MYSQL-MS SQL) hazırlanmış olması gerekmektedir. Websitenin kullanışının kolay olması,müşteriyi yormaması gerekmektedir. Bu da ürünler arasında geçişler ve üyelik gibi formların iyi hazırlanması ile sağlanabilmektedir.

– Güvenlik ve Stabilite
– Güncel içerik ve ürüne sahip olması gerekmektedir. Güncel ve yenilenen ürünler müşteriyi cezbetmektedir.
– Kampanya ve indirim gibi cazip teklifler müşterinin ilgisini her zaman çekecektir.
– Sosyal medyayı iyi kullanın (E-ticaretin sosyal medyada etkisi fazladır)
– Google Adwords Reklamcılık
ve Seo (Google optimizasyonu).

Tüm yukarıdakileri harfiyen uygulayan bir firmanın başarılı olmamasına ihtimal verilmemektedir.

Sizde bize ulaşın,firmanızın ürünlerini etkili bir şekilde internette sunalım.

3 Yorum.

Menü
İletişime Geç
Yardıma ihtiyacınız mı var?
Pixel Creative
Merhaba,
Size nasıl yardımcı olabiliriz?