info@webtasarimi.com | (0212) 268 09 06

Katalog Tasarım

2Firmanızın kimliğini, yaptığı işleri, ürünlerini ve müşterilerini tanıtan çok sayfalı basılı kaynaklar katalog olarak adlandırılır.Şirket kişiliğine önem veren her firma Katalog bastırmayı önemsemektedir. Katalog tasarımında önemli olan nokta katalogun ulaştığı müşteriler ve okuyuculara firmanızı, ürünleri ve hizmetlerinizi en doğru ve en öz şekilde tanıtmaktır.
Kataloğun firmanızın kurumsal kimliğine uygun olması gerekmektedir. Firmanızın / kurumunuzun kimliğini etkili bir şekilde yansıtabilmeniz için katalog tasarım çalışmaları önemli tanıtım materyalleridir. Tasarımların sizi yansıtabilmesi, etkileyici ve kaliteli olması müşteri karşısında ilk imajınız ve kalıcı imajınız açısından çok önemlidir. 
Katalog Tasarım önemine değinmek gerekirse, iyi bir tasarıma sahip bir çalışmanın size her zaman geri dönüşü olması adına üzerinde durulması gereken bir konudur. Hizmet verdiğiniz sektöre, başka bir deyişle amacına uygun olarak hazırlanan bir katalog her zaman işlerinizde kolaylık sağladığı gibi sunumunuzu güçlendirmek adına yararlı olacaktır.
Katalog tasarımı çalışmaları açısından sektörlere göre birkaç örnek vermek adına bir armatür üreten firmayı ele alalım. Bu firma kataloglarında fazlaca yazı ve teknik bilgi kullanması yerine güzel imajlarla desteklenmiş az ve öz yazı içeren bir katalog çalışması tercih etmesi yararına olacaktır. Başka bir örnek olarak olarak ise ahşap ürünler satan bir firmayı ele alalım. Bu firma da ürünlerinin resimleri yerine kartela şeklinde ürünlerin küçük gerçek kesitlerini içeren bir katalog çalışması hazırlaması daha etkili olacaktır.
Günümüzde insanlar katalog tasarımlarında fazla ve gereksiz yazıları okumamakla birlikte fazla ilgi de göstermemektedirler. Bu maksatla; broşür tasarımı, logo tasarımı, antetli kağıt ve katalog tasarımları uzman tasarımcılarımızca yapılmaktadır. Müşteri ziyaretlerinizde daha etkili bir sunum için, fuarlarda ve stand tanıtımlarında insanların, firmanız veya hizmetleriniz hakkında detaylı bilgi sahibi olmasını istemez misiniz? Unutmayın sizi en iyi sunduklarınız anlatır. Farkedilmek veya fark yaratmak istediğinizde kreatif grafik tasarım ekibimizle size özel katalog tasarımları sunmaya hazırız. Katalog tasarım hakkındaki tüm çalışmalarımız için lütfen bizi arayın