Web Tasarım

Web Tasarım Nedir?

Herhangi bir kurumun kurumsal kimliğinin yansıtılması ve tanıtım faaliyetlerinin gerçekleşmesi amacı ile ulusal ve uluslararası ağ ortamında ürün ve görsellerini tanıtmak için hazırlamış olduğu platforma web tasarımı nedir denir.

Metin, video, ses kaydı veya fotoğraf gibi tüm işitsel ve görsel araçları kullanarak oluşturulan parçalar web sayfalarını, aynı sistem altındaki bütün web sayfalarının bir araya gelmesi ile oluşan bütün de internet sitesini oluşturur. Bu yüzden web tasarımını anlamak için makalemizi sonuna kadar okumanızda fayda vardır.

Günümüzde internet kullanmayan hemen hemen çok az bir kesim kaldı. Aktif internet kullanıcılarını düşünürsek website kurarak reklam ve tanıtım yapmak, dükkan açıp birçok maliyeti barındırmaktan daha ucuz. Mesela

Masraf / Gider Kalemi
Normal Ofis
Hazır Ofis
Emlakçı Komisyonu
Ofis Mobilya Kurulumu & Klima
Faks, Yazıcı, Modem, Telefon
net Altyapısı vb.
Diğer Ofis Masrafları gibi bir sürü kalem gider olacaktır.

Peki websitesi kurmak için neler gerekecektir?

Websitesinde olmazsa olmazlar,

1- Domain (Firma isminiz de olabilir, farklı bir isim de)

www.firmadiniz.com

2. Hosting: Sitenizin ve emaillerinizin barınacağı platform. Hosting seçerken, hızlı olması, güvenilir olması, arayüzü ve kullanımın basit olması gibi parametrelere dikkat etmek gerekir.

3. Site içerisinde yer alan site haritası. 

Site haritası başlıca site anahatlarını içermektedir. Öyle ki, Anasayfa-Hakkımızda-Hizmetlerimiz-İletişim-Destek-Blog gibi ana başlıklardan oluşmaktadır.

4.  Resimler

Yaptığınız işi anlatabilecek olan resimler çok önemlidir. Resimleriniz yeterli değilse şayet fotoğraf çektirmenizde fayda vardır. Bu yüzden siz siz olun yeterli resminiz yoksa bu işe girişmeyin. Siteyi gösteren kaliteli resimlerdir. Resimleriniz yeterli değilse imaj sitelerinden satın alabilirsiniz.

Web grafik tasarımı, grafik tasarım alanı ile yakın ilişkili bir konu olarak ele alınabilir ama kendi içerisinde ayrı bir dal olarak çok geniş bir alanı işgal etmektedir. Klasik bir grafik tasarımcısı web tasarım alanında çalışmaya başladığında klasik tasarım anlayışının ve alışkanlıklarının yeterli olmadığını kısa süre içerisinde fark edecek ve bu iş için ayrıca tecrübe edinmesi gerektiğinin farkına varması hiç de zor olmayacaktır.

Siz de bu işin bilincinde iseniz web tasarım hizmetlerimiz hakkında bilgi sahibi olmak için bu sayfayı ziyaret edebilirsiniz.

, ,
Önceki yazı
Katalog Tasarım Programı
Sonraki yazı
2017 için 10 Ücretsiz Font

İlgili Yazılar

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.
Menü