Pinterest, en popüler 3. sosyal ağ haline geldi

Fotoğraf tabanlı paylaşım ve yorumlamaya dayanan ve son dönemlerde büyük ilgi görmeye başlayan Pinterest, bunun karşılığını fazlasıyla aldı. İlk kurulduğu zamandan bu yana kullanıcı sayısını ciddi olarak arttıran Pinterest şuan da görsel bir arama motoruna dönmüş durumdadır. Sadece Şubat ayında yaklaşık 60 milyon tekil ziyaretçi sayısını gören Pinterest, Experian firmasının ölçümlerine göre en popüler sosyal ağlar sıralamasında 3. sıraya yükseldi. Instagram ile benzer bir kaderi paylaşan Pinterest, son dönemde medya ve tüketici ilgisinin yoğunlaşmasıyla bir anda sıçrama yaptı. Tabiyki şuan vazgeçilmez en iyi uygulama İnstagram.

Pinterest İstatistikleri (2019)

  • Pinterest aylık aktif kullanıcı sayısı: 175 milyon. (01.01.18)
  • ABD’de 75 milyon kişi Pinterest kullanıyor. (01.01.18)
  • ABD dışında 100 milyon kişi Pinterest kullanıyor. (01.01.18)
  • Pinterest’teki toplam pin sayısı: 50+ milyar.
  • Pinterest’teki toplam boards (pano) sayısı: 1+ milyar.
  • Pinterest piyasa fiyatı: 12+ Milyar Dolar.
  • Pinterest kullanıcılarının % 82’ini kadınlar oluşturuyor.

Pinterest, bir görselde de değinildiği gibi, üç-dört saat boyunca hiçbir şey üretmeden sadece bilgisayara bakarak yaratıcı hissetmenizi sağlayan sitedir. moda, görsel sanatlar, dekorasyon ve daha pek çok konuda kategorilere ayırdığınız boardlarınıza ilgi çekici bulduğunuz görselleri “pinleyerek”, kişisel albümünüzü oluşturabilirsiniz. her dakika yenilendiği için, günceli kaçırmamak adına sık sık siteye girmenize neden olur.

Heyecan verici görselleri ile uzun süre insanların sitede kalmasını sağlayan pinterest yeni özellikleri ile fark yaratmaya devam ediyor.

Pinteresti Backlink Arası olarak kullanabilir miyim?

Pinterest site gücü ve backlink özelliği ile alakalı olarak bir seo aracı olarak kullanabilir. Bunun için yapmanız gereken size özgün resimler eklemek. Resimleri eklerken başlık & açıklama kısımlarını da mutlaka doğru bir şekilde doldurmalısınız. Zamanla pinterestten gelecek ziyaretçi sayısı sizin siteninizin hitini ve gücünü arttıracaktır.

    Yorum bırakın