Logo Tasarımının Önemi

Logo Nedir?
Bir firmanın, ürünün veya hizmetin adının harfleri veya değişik çiimler kullanılarak sembol haline dönüştürülmesidir. Kısaca logo firmanızı belirten bir semboldür de diyebiliriz.

Logo Tasarımının Önemi

İlk bakıştaki etki herkesçe malumdur ki çok önemlidir. olaya sadece bu yönüyle bakıldığında bile logo tasarımının önemi ortaya çıkmaktadır. Firmanızı tanıyacak olan insanlar çoğunlukla yazışmalarda, web sitenizde veya diğer yayın mecralarında logonuzu göreceklerdir. Kaliteli ve hoş tasarımlı bir logonun bırakacağı etki ile kalitesiz bir logo tasarımının bırakacağı etki arasındaki büyük fark su götürmez bir gerçektir. Logo tasarımınız gerçekten sizi iyi yansıtıyorsa bunun dönüşümü mutlaka olumlu olacaktır. Logosu kötü olan firmaların insanlarda bıraktığı intibaı da az çok herkes bilir. Bu gerçekler göz önüne alındığında logo tasarımının önemi daha iyi kavranmış olacaktır.

Logo Tasarımı
Logo, bir ürünün, firmanın ya da hizmetin isminin, harf ve resimsel öğeler kullanılarak sembolleştirilmesidir. Logo ya da ticari- im şüphesiz temel “markalama” (branding) aracıdır.

İyi bir logo nasıl olmalıdır? Logo bir şimşek gibidir; bir ürün ya da şirket için ani bir tanınma ışıltısı yaratır. Logonun görünürde olanaksız bir görevi vardır; dizaynı ile simgeledeği özel kimliği bakan kişinin zihninde hemen çağrıştırmalıdır ve aynı zamanda söz konusu olan hizmet veya özelliklerini akla getirmelidir.

Logo tasarımının önemi tartışılamaz. Cazip ve göz alıcı bir logo çalışması satışa dönüşürken, kolay unutulur bir logo tasarımı ise geçip gider ve bunlar çok hızlı, genellikle bilinçaltında gerçekleşir. Amblemden farklı olarak ayırt edici özellikler yanında firmanın ismini de yansıtabilir. Logo tasarlamak için kullanılan fontlar yeni tasarlandığı gibi mevcut fontlar da olabilirler.

Bir şirket ya da kuruluşun logosu insanlar üzerinde ilk intibanın pozitif olabilmesinde önemli rol oynar. Eğer çizginizi net bir biçimde yansıtan modern bir logoya sahipseniz kurumsal imajınız daha etkili ve güvenilir bir hava oluşturacaktır.

www.logotasarimfabrikasi.com

    Yorum bırakın