Logo Tasarımında En Sık Yapılan 10 HATA

1. Düşük bir bütçeyle logo tasarlatmak
Logonuzu kendinizi yapmayacak, satın alacaksınız veya birisine yaptıracaksınız çok düşük ücretlerden kaçınmalısınız çünkü ucuz bir fiyata tasarlattığınız logo web sitenizi güzel temsil edemeyebilir. logo tasarımına önem verip uygun bir ücretle iyi bir logo yaptırmanızı öneririm.

2. Standart bir tasarım kullanmak
Logonuzu tasarlarken dikkat etmeniz gereken en önemli noktalardan biri de klişeleşmiş bir tasarım kullanmamanızdır. logonuz sitenizi temsil edebilen kendine özgü bir tasarıma sahip olmalı.

3. bitmap grafik kullanmak
kullancağınız logo, boyutunu değiştirdiğiniz zaman görüntü kalitesini kaybetmemeli. bitmap grafikler boyutu değiştirilince görüntüsünün kalitesi azalır bunun için vektör grafikler kullanmanızı öneririm.

4. Hazır logo kullanmak
logonuzun kendine özgü olması gerekirken hazır bir logo kullanmak yanlış bir tercih olacaktır bu yüzden hazır logo tasarımlarından kaçınmalısınız.

5. Konsept kendi tarzını logoya yansıtmak
kendi web siteniz veya blogunuz için logo yaptırıyorsanız sitenizi temsil edebilecek bir logo yaptırmalısınız. logoyu tasarlayan kişi kendi hoşlandığı tasarımı değil sitenize göre bir logo tasarlamalı.

6. fazla detaylı tasarım
çok fazla detay logonuzun akılda kalıcı olmasını engelleyebilir bu yüzden fazla ayrıntılı tasarım yapmaktan kaçınmalı, kolay akılda kalabilecek bir tasarım yapmalısınız.

7. efekt için renk kullanmak
logo tasarlarken mecbur kalmadıkça logonuza renklerle efekt vermeyin, başarılı bir logo siyah beyaz bakıldığında da kalitesini korumalı, logonuzu tasarlarken siyah beyaz renklerle başlamalısınız.

8. yanlış font seçimi
logonuzda kullandığınız font da logonuz için oldukça önemlidir. kullandığınız grafiğe uygun bir font seçimi yaparsanız logonuzun kalitesi artacaktır.

9. fazla font kullanmak
logonuzda kullanacağınız font sayısının fazla olması logonuzun karmaşık görünmesine sebep olur ve akılda kalıcılığını azaltabilir. başarılı bir logo tasarımı için en fazla iki tane font kullanmalısınız.

10. başka logoları kopyalamak

logo yapmak yerine, başka bir yerde yapılmış logoyu kullanmamalısınız bu siteniz ve blogunuz için eksi puan getirir.

Kaynak: www.logotasarimfabrikasi.com

    Yorum bırakın