Katalog Yapımı nasıl olur?

Katalog başlı başına bir sanat ve emek içeren reklam ürünüdür. Firmaların, esnafların,holdinglerin hizmetlerini ve ürünlerini katalog ile tanıtmaları şuan oldukça popülerdir. Fuarlara gittiğinizde firmalar size ücretsiz kataloglarını vereceklerdir. Katalogta firmaların ürünlerini en iyi şekilde tasarlayabilmektedir. İyi bir katalog için ne yapmak gerekir diye düşünüyorsanız öncelikle ihtiyacınız olan Photoshop ya da Illustrator  programlarıdır.

Katalog ve broşürlerin baskılarını da iyi yapmak gerekmektedir. İnsanlar kataloğu ele aldığında dikkat çeken tasarımı kataloğu incelemesine sebebiyet vermektedir. Bu açıdan bakarsak olmazsa olmaz en iyi dikkatlice hazırlanmış tasarımdır.  Olur olmaz çalışmalar yerine iyi bir katalog size fark yaratacaktır. Ayrıca e-katalog ile daha detaylıca bir katalog yapımı sağlayabilirsiniz.

Siz de etkili katalog tasarımı yapabilmeniz için doneleri iyi sentezlemeniz gerekmektedir. Sektörel anlamda firmanızı iyi tanıtan resimleri hazırlayın. Firmanız ait üretim tesisi/fabrika varsa bunlar için fotoğraf çekimi yaptırmanız kataloğunu daha kaliteli  hale getirecektir. Siz de iyi bir katalog çalışması yaptırmak için firmanıza ait bilgileri hazırlamanız gerekmektedir.

,
Önceki yazı
Tasarım Yapma
Sonraki yazı
Kurumsal Kimlik Tasarım Fiyatları

İlgili Yazılar

Hiçbir sonuç bulunamadı.

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.
Menü