Sosyal Medya

Instagram aynı canlı yayında iki kişinin ortak yayın yapmasını sağlıyor

Instagram gün geçmiyor ki yeni bir özelliğini bizlerle paylaşsın, insanlık için sunsun..İnstagram canlı yayın özelliği zaten vardı. Şimdi ise aynı canlı yayında eş zamanlı yayın yapmalarını sağlamaktadır.

Belirttiğimiz canlı yayın lokasyon olarak aynı yerde bulunan iki kişi değil tabiyki.   Mesela canlı yayını açtınız, arkadaşını davet ettiniz, o da kendi cep telefonundan sizinle birlikte eş zamanlı yayın yapma özelliğine ve şansına sahip olacaktır. Bu tarz hareketler snapchat karşısında atılım yapma ve fark yaratmakla beraber, kullanıcılarının devam ve memnuniyetini sağlamak adına güzel özelliklerdir. Malum günümüzde elinden cep telefonu düşürmeyen genç bir nesil söz konusu…

Peki merak ediyorsunuz bu nasıl olacak diye, arkadaşınız sizin ekranınıza ışınlanamayacağına göre teknik olarak ekran ikiye bölünecek ,ve sizi takip edenler ekrandan ikinizi de görecektir.

Tabiyki bir yeni özellik ise yayında istediğiniz arkadaşı ekleyip çıkartabilme özelliğidir.Bunun örneklerini de ilerleyen günlerde video olarak sizlerle paylaşacağız. Mesela bir canlı yayında konukların alındığı ve birden çok şehre bağlanıldığında oldukça kullanışlı olabilecek bir özelliktir. Siz de bunu deneyip bloğumuzun yorum kısmından yazabilirsiniz.

İnstagram bu tarz özelliklere devam ettiği sürece Snapchat karşısında fark yaratacaktır. İnsanların şimdi beklentisi Snapchat’in bu konuda nasıl bi reaksiyon gösterip atılım yapacağıdır.

Makalemizi beğendiyseniz Logo Tasarım Trendleri makalemize de göz atabilirsiniz..

, ,
Önceki yazı
Logo Tasarım Trendleri
Sonraki yazı
E-ticaret Mobil Site Oluşturma : Apptuse

İlgili Yazılar

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.
Menü