Sosyal Medya

Facebook Sayfalar online bir alışveriş portalına dönüşmekte

Facebook, işletmelerin operasyonlarını sosyal ağ üzerinden yönetmesini kolaylaştırıyor. Facebook bu yönüyle diğer rakiplerine bariz bir şekilde üstünlük sağlamaktadır.

Facebook, işletmelerin Facebook sayfalarında ürünlerini ve hizmetlerini sunabileceği iki yeni bölüm açacak: Kurumsal logo tasarım ile..Alışveriş ve Hizmetler. Facebook Operasyon Direktörü Sheryl Sandberg Salı günü şirketin Menlo Park’taki ana merkezinde bu güncellemeyi bir basın toplantısı esnasında duyurdu.

25 milyonun üstünde işletme sayfası olan Facebook’ta bu değişikliklerle birlikte sayfa sahipleri iki yeni özellikten faydalanabilecek. Temmuz ayında test etmeye başladığı alışveriş özelliği, perakende şirketlerine sayfalarında bir vitrin düzenlemelerini ve sayfaları üzerinden satış yapmalarını sağlıyor.  Benzer şekilde Hizmetler bölümü ise tesisatçılar veya kuaförler gibi özel hizmet sunan işletmelerin tekliflerini öne çıkarmayı amaçlıyor.

Yeni bölümler işletmelerden oluşan küçük bir grup ile hala test ediliyor. Fakat Facebook gelecek haftalarda özelliklerin daha ayrıntılı açılacağını belirtiyor. Bu yüzden bekleyip görmekte fayda var. Siz de önümüzdeki günlerde bunu test edin,bizi daha iyi anlayacaksınız.

Ek olarak Facebook insanların işletme sayfaları üzerinden işletmelerle etkileşime girmesini test ettiği 3 yeni “call to action” butonu ile kolaylıştırıyor.

Test edilen butonlar, “Şimdi Ara”, “Mesaj Gönder” ve “Bizimle İletişime Geç”. Aralarına kar amacı gütmeyen yapılar için “Bağış Yap” butonunun da ekleneceği bu butonlar ayrıca yeniden tasarlanıyor. Böylece sayfaların en üstünde belirgin bir şekilde görülebilecek.

Salı günü yapılan açıklamada “Sayfalar için gelecek olan yeni özellikler, ister tesisat şirketiniz olsun ister çiçekçi dükkânınız, ister kar amacı gütmeyen bir kuruluş olun isterseniz bir marka, sayfanız insanların aradığı bilgilere ev sahipliği yapmalı, müşterilerinizle iletişime geçmenize yardımcı olmalı ve sizin eşsiz hedeflerinize destek olmalı yönündeki inancımızı yansıtıyor.” Cümleleri yer alıyordu.

Facebook işletmeler için getirilen özellikler arttıkça sayfalara ve “call-to-action”ın gelecekteki seçeneklerine daha fazla bölüm geleceğini duyurdu. Facebook, güncellemelerin, işletmelerin Facebook’taki varlıklarını, içinde bulundukları iş koluna göre daha özelleştirilebilir kılmak için yapıldığını ifade etti.

Şirket aynı zamanda sayfa yöneticilerinin, Facebook üzerinden müşterilerle etkileşime girmesi için daha fazla yetki veren yeni güncellemeyi de öne çıkardı. Yöneticiler sık sorulan sorular için daha önce hazırladıkları yanıtları “kayıtlı yayınlar” ile cevaplayabiliyor ve yeni “özel cevapla” özelliği ise herkese açık olarak yapılan yorumların özel olrak cevaplanmasını sağlıyor

, ,
Önceki yazı
Mühendislik Logo Tasarımları
Sonraki yazı
Mobil reklam engelleme uygulamaları iOS 9 ile beraber ilk sıraya yükseldi

İlgili Yazılar

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.
Menü
İletişime Geç
Yardıma ihtiyacınız mı var?
Pixel Creative
Merhaba,
Size nasıl yardımcı olabiliriz?