Facebook Gizlilik Ayarları ’nızı Değiştirmenin Yolları

Facebook gizlilik ayarlarını güncellemeye karar verdi. Buna göre Facebook kullanıcılarının kendi ayarlarını tek tek yapması mümkün olacak.

Facebook güvenlik ayarlarını tekrar düzenlemeye karar verdi. Böylece, Facebook kullanıcılarının gizlilik konusunda daha fazla seçenekleri olabilecek.

Google tarafından yeni başlatılan gerçek zamanlı arama uygulamasında daha çok yer almak isteyen sosyal ağ sitesi Facebook’un yeni oluşturduğu güvenlik ayarları, kullanıcılara daha fazla seçenek tanıyor. Geçtiğimiz günlerde Facebook’a giriş yapan kullanıcılar, yeni bir uyarı penceresi ile karşılandılar. Bu ayarlar sayesinde daha gizli kalabiliyorsunuz.

Gizlilik ayarlarınızı tekrar gözden geçirmeniz için birkaç ip ucuna bu yazımızda değineceğiz.

Siteye girdiğinizde karşınıza çıkan ayarlar seçeneğinden eski ayarları ayarlamanız halinde, daha güvenli bir kullanım sağlayabilirsiniz. Ancak eski ayarlardan memnun değilseniz, bu seçeneği atlayarak, sil baştan kendi ayarlarınızı düzenleyebilirsiniz. Kişisel bilgilerinizin ve fotoğraflarınızın güvenliğini sağlamak için, yani adınızı aratan herkesin görüntülemesini engellemek için bu yöntemi kullanabilirsiniz.

Tek tek ayarları kendiniz yapmanız için ise, ekranınızda sol üst köşede bulunan mavi panel içerisindeki ayarlar menüsüne girerek burada bulunan gizlilik sekmesini seçebilirsiniz. Ancak buraya girdiğinizde farkedeceksiniz ki, sistem burada bulunan ayarları değiştirmenizi engellemiştir. Bunun nedeni, teknoloji konusunda fazla bilgi sahibi olmayanlar ve bu ayarları kendileri yapmak istemeyenler için, Facebook’un kendi seçmiş olduğu ayarların pratik bir şekilde seçilerek ayarlanması. Bu seçeneği aktif hale getirmek için, öncelikle şifrenizi girerek bu ayarlar bölümünü aktif hale getirmeniz gerekmektedir. Daha sonra, karşınıza çıkan ayarların profil içeriğini, sadece arkadaşlarınızın görebileceği seçeneğini işaretlemeniz gerekiyor. Daha da gizli hale getirmek için, sadece ismini yazdığınız kişilerin görüntüleyebilmesini sağlayabilirsiniz. Bu ayarları, e-posta ve Facebook fotoğraf ayarlarının olduğu kısımlarda uygulayabilir ve daha güvenli hale getirebilirsiniz.

Ayrıca bazı kişilerin duvar yazılarınızı ve videolarınızı görmelerini istemiyorsanız, video, yazılar ve dosyaların görüntülenmesini sağlayan paylaşımın altında bulunan küçük kilit şeklindeki simgeyi kaldırabilirsiniz ve istediğiniz kişilerin erişimini buradan ayarlayabilirsiniz.

    Yorum bırakın