Sosyal Medya

Facebook’tan GIF özelliği bireyler için kullanıma açıldı

Facebook’taki işletmeler de kullanıcılar gibi GIF özelliğini kullanmaya başladı. Böylelikle işletmeler ve kullanıcılar GIF sayesinde çok önemli bir reklam aracını kullanabilir hale geldi. Biliyorsunuz ki mobil tablet ve birçok akıllı telefon flash desteğini kesti. Böylece animasyonlar için GIF vazgeçilmez bir örnek oldu. Gerçi  HTML ile de benzer şeyler yapılıyor olsa da herhangi bir flash movie’nizi ayarlardan GIF formatında export edebilmektesiniz.

Facebook, Mayıs ayında kullanıcılarının gönderilerine GIF eklemesi özelliğini aktive ettikten neredeyse 3 ay sonra, işletmelerin de sayfalarından yapacağı gönderilere GIFler eklemesine izin vermeye başladı. Kullanıcılar bu GIF özelliğini çok sevdi. Zamanla daha da yaygınlaşacağını ümit etmekteyiz.

o.

Facebook GIF ile reklam şimdi çok kolay..

Gelin bize detayları öğrenin,bugün itibariyle sizinde GIF’iniz farklı gülsün 🙂

Sosyal ağ, sayfalar için daha fazlasını piyasaya sürmeden önce şu anda GIF desteğini denediklerini ve kullanıcı deneyimini nasıl etkilediğini değerlendireceklerini açıkladı. Bakalım facebook verileri eklenen GIF ile ilgili önümüzdeki günlerde nasıl bir açıklama yapacaktır. Hep birlikte göreceğiz. Sizlerde bu konuyla ilgili görüşlerinizi lütfen bize aktarınız…

,
Önceki yazı
El yazısı ile hazırlanmış muhteşem 10 örnek çalışma
Sonraki yazı
5 maddede listeler bize nasıl zarar veriyor?

İlgili Yazılar

Hiçbir sonuç bulunamadı.

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.
Menü
İletişime Geç
Yardıma ihtiyacınız mı var?
Pixel Creative
Merhaba,
Size nasıl yardımcı olabiliriz?