Bloglar tecrübe ve güncel içeriğinizi ya da firmanızla ilgili haber ve gelişmeleri paylaşabileceğiniz eşsiz bir kaynaktır. Bloglar ayrıca kullanıcılarınıza soru sorabileceğiniz, görüşlerini paylaşabileceği ve daha fazlası için makalenizi paylaşabilecekleri bir platformdur. Kullanıcılar bilginin doğruluğuna inanır ve güncel bir içerik olduğunu anlarsa elbette interaktif durum oluşacaktır.

Bloğunuza kimse yorum yapmıyorsa bunun 6 sebebi olabilir:

Soru Sormuyorsunuz

“Bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? şeklinde bir cümle call-to-action içerir Yani bir diyalog ve etkileşim için açık davettir. Bloglarınızın sonunda mutlaka açık bir kapı bırakın, kullanıcı görüş ve yorumlarını yazmaya teşvik edin.

Sitenize Yorum Yapmak Sistematik olarak zor ise
Hepimiz spam’den muzdaripiz. Ancak CAPTCHA ve benzeri uygulamalar insanaların yorum yapmalarını zorlaştırmaktadır. Yorum ayarlarınızı da iyi yapmanız gerekir. Yorumlarınızı “moderate” olarak ayarlayın. Böylece yorum yapmak daha da kolaylaşacaktır.

Makaleleriniz Roman Gibi
Site ziyaretçileri bu günlerde çok yoğun ve 500+ kelimelik bir makaleyi okumak istemeyecektir. Kimse çok önemli olmadıkça 10 dk’yı bir makaleyi okumaya ayırmayacaktır. Bu yüzden sizde okuyucularınızı sıkmayacak tarzda az ve öz içerik girerseniz kullanıcılarınız daha memnun kalacak. Hem sayfanızın bounce rate’i düşecek hem de geri bildirim alabileceksiniz.

Onları Ödüllendirin
Wordpress eklentisi olan Commentluv kullanmanızı tavsiye ederiz. Böylece kullanıcı yorumları güncel olarak listenecek ve onları bir nevi ödüllendirmiş olacaksınız.

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.
Menü
İletişime Geç
Yardıma ihtiyacınız mı var?
Pixel Creative
Merhaba,
Size nasıl yardımcı olabiliriz?