Logo Tasarımı

  • Kasım 29, 2015

[vc_row full_width=”stretch_row”][vc_column width=”1/4″][vc_wp_custommenu nav_menu=”251″ title=”Hizmetlerimiz”][/vc_column][vc_column width=”3/4″][vc_custom_heading text=”Kurumsal Logo Tasarımı” use_theme_fonts=”yes” css=”.vc_custom_1448816631444{margin-top: 0px !important;}”][vc_column_text css=”.vc_custom_1503893655771{margin-bottom: 15px !important;}”]”Sizlerde bizim tasarım ve reklam tecrübelerimizden faydalanmak ister misiniz?
İyi bir logo tasarımı için öncelikle iyi bir fizibilite gerekmektedir. Logo Tasarımda öncelikle firmanın ihtiyaçları belirlenir,varsa kurumsal kimlik renkleri bunları da planlama kapsamında dikkate almak gerekir. İyi bir logo tek seferde hazırlanmaz, revize süreci olup, karşılıklı istişare ile hedefe ulaşmaktadır. Her başarılı reklam çalışmasında olduğu gibi logo tasarım ve kurumsal kimlik çalışmasında da iletişimin önemli bir gücü olduğunu belirtmemiz gerekir.
Logo tasarımında ikon kullanımı önemli olup, aynı zamanda bu ikonu soyut olarak bir çok çalışma üzerinde de kullanabiliriz. Kurumsal kimlikte filigran olarak konsepti bütünleştirebileceğimiz gibi, logonun erkek ve dişi versiyonları da tasarımcı tarafından hazırlanması gerekmektedir.

En iyi logo tasarımı nasıl olmalıdır?

Birçok müşterinin bilinç altında koç,sabancı gibi büyük firmaların logosu model alınır. Birçok firma logosunun sabancı,koç,opet logosu gibi olsun der..İyi bir katalog tasarım da önemlidir. Öyle ki marka bilinci sebebiyle Logonun zihinlerimizde kazınması bazen sıradan bir logonun bile çok büyük olduğu yanılgısına varırız. Bu yüzden en iyi logo, müşterinin içine sinen logodur. Logo Tasarım da dikkat ettiğimiz hususlardan biri de empati ile müşterimizin beklentilerini anlamak ve buna paralel bir çözüm sunmaktır.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][/vc_column][/vc_row]